ولایت فقیه و مسائل سیاسی

جواب گویی رهبری ارسال شده در تاریخ 1396/05/18 23:47
خواهشا سریع و راهگشا جواب بدهید
1-اززمان رهبری آیت‌الله #خامنه‌‌ای (۲۹سال از۱۳۶۸)
تعدادگفتگو با رسانه‌‌ها: صفر
نشست‌های خبری: صفر
وضعیت #آزادی_مطبوعات: ۱۶۵ بین ۱۸۰ کشور
2-چرا اجازه نقد رهبری داده نمیشود چه عیبی دارد نظر های مخالف بیان شود ایا ما می ترسیم یا تلویزیون ما مخصوص یه عده روحانی شده ومحتوای شبکه ها هم بسیار ضعیعه چرا رهبری مسئول درستی انتخاب نمیکنند که وظیفه شان است حتی تلویزیون مواضع انقلاب رو هم بلد نیست درست اشاعه بدهد.اما مثلا برنامه پرگار ماهواره بسیاری مناظرات جالب با نظرات مختلف رو پخش میکنه
3-
سلام علیکم
استاد در پاسخ به سؤال شما فرمودند:

چرا رهبری باید با رسانه ها گفتگو کند؟ کسی که در قوای مختلف کار اجرایی انجام می دهد، باید پاسخ دهد. اما رهبری کاری ناظر به رسانه ها بر عهده ندارد که پاسخگو باشد. از طرفی گفتگو با رسانه ها و نشست خبری یک چیز است،چرا دوبار تکرار شده؟!
درباره آزادی مطبوعات، کدام نهاد بین المللی این آمار را اعلام کرده و مستند آن کجاست؟
در بحث ولایت فقیه بیان شد که لازمه ی نقد، اطلاع است. وقتی کسی حتی یک بار آیین نامه مجلس خبرگان را در مورد رهبری مطالعه نکرده، نقد او چه ارزشی دارد؟ اینکه آقا مرتب می فرمایند کرسی آزاداندیشی و مناظره برگزار کنید، همایش ولاست فقیه برگزار می کنیم، برای چیست؟ برای اینکه اگز کسی سؤال یا نقدی درباره رهبری دارد مطرح کند.
عده ای می خواهند نظرات خود را فقط در تلویزیون بیان کنند! وقتی کسی اطلاع درستی ندارد، می گوید رهبری از هر پراید یک میلیون گرفته! وقتی میدانیم مطلبی دروغ است بگوییم در تلویزیون مطرح کنند؟! آیا معنای نقد این است که مطلبی را که اطلاع نداریم را بیان کنیم و بگوییم شما جواب دهید؟ معنای نقد این است که انسان از امری مطلع می شود و مطمئن است که باید تغییر کند، سپس آن را بیان کند. از طرفی اگر نقد برای اصلاح است نباید آن را فریاد زد. وقتی کسی اشتباه می کند باید با خود او صحبت کرد و گفت این اشکال به شما وارد است.
انتخاب رئیس صدا و سیما با رهبریست. او بهترین گزینه را انتخاب می کند اما نظارت بر صدا و سیما بر عهده نماینده قواست. الان دولت ها با ندادن بودجه صدا و سیما، در طراخی تلویزیون خیلی مؤثرترند تا رهبری. آقا فرمودند مناظره برگزار کنید. اما مردم دولتی انتخاب می کنند که بودجه صدا و سیما را نمی دهد و می گوید کسی نباید برعلیه هم حرفی بزند.

با آرزوی عاقبت بخیری
تحلیل شکست ارسال شده در تاریخ 1396/04/07 12:37
با سلام
تحلیل شما در مورد شکست آقای رئیسی در انتخابات و علت این شکست چیه؟
(شایدم صورت سوالو اشتباه بدونید اما بگید دیگه....)
سلام علیکم
استاد در پاسخ به سوال حضرتعالی فرمودند:
بله، سوال اشتباه است چرا که ما شکست نخوردیم. پیروزی ظاهری در انتخابات ملاک نیست. پیروز کسی است که به تکلیفش عمل کرده است و در مقابل شکست خورده کسی است که به تکلیفش عمل نکرده است. ما به وظیفه خود عمل نمودیم لذا پیروز شدیم، اما کارهایی که لازم است انجام شود تا رای بیاوریم باید در طول زمان اتفاق بیفتد، یعنی سطح مردم را بالا آوریم تا نزدیک انتخابات مردم با یک عبارت "جنگ و صلح" سرشان کلاه نرود. یعنی این ارتباط با شخص آقای رئیسی ندارد بلکه به بدنه اجتماعی مربوط است.
با آرزوی عاقبت بخیری
امامت امت یا رهبری و زمام داری؟ ارسال شده در تاریخ 1395/06/19 00:48
با سلام
در یک سایت مطلبی درباره ولایت فقیه می خواندم،در این مقاله عملکردهای حضرت امام خمینی و امام خامنه ای را به دو دسته تقسیم می کرد برخی را مربوط به جهان اسلام می دانست و برخی دیگر مسائل مربوط به کشور و مصالح آن بود. پرسش ابتدایی آن است که آیا این دو نقش از هم جدا است ؟ یا با یکدیگر در ارتباط هستند؟

در این مقاله این نقد را وارد کرده بود که حضرت امام به دلیل مصلحت کشور، امر فرمودند که حکم سنگسار را اجرا نکنند . و این بحث درمورد پرونده خانم اشتیانی هم وجود دارد. لطفا درباره این موضوع که برخی از احکام مجازات اسلامی که در کشور اجرا نمی شوند توضیح بفرمایید.
سلام علیکم
استاد در پاسخ به سؤال شما فرمودند:
این تقسیم درستی نیست. عملکردهای رهبر در 3 حوزه حهانی، جهان اسلام و داخلی است اما این حوزه ها را نمی توان به طور کامل از هم تفکیک کرد چون به عنوان مثال بسیاری از موضوعات مربوط به جهان اسلام تأثیر داخلی هم خواهد داشت. مثل بیداری اسلامی
حضرت امام(ره) در مورد حکم سنگسار حکمی نداشتند.
حاکم حق دارد اگر جایی ضرر اجرای حکمی از نفع آن بیشتر بود، به صورت موقت آن را تعطیل کند، تا وقتی که شرایط ادامه داشته باشد.
بحث خانم آشتیانی، فحشا نبود. ایشان در درجه اول متهم به قتل بودند و فحشا جرم دوم ایشان بود. بحث اعدام بود نه سنگسار.
رابطه با امریکا ارسال شده در تاریخ 1395/06/19 00:46
با عرض سلام وخسته نباشید
می خواستم بدانم که در این چند سال که از انقلاب می گذرد ما با تداشتن ارتباط با امریکا جه چیزهایی بدست اوردیم لطفا چتد مورد نام ببرید
سلام علیکم
استاد در پاسخ به سؤال شما فرمودند:
همان طور که در بحث رابطه با آمریکا هم ذکر شد اگر تنها یک فایده داشته باشد و آن هم امنیت سیاسی و نظام سیاسی پایدار و امنیت اجتماعی، آن هم درحالیکه شاهد هستیم در کشورهای منطقه چه می گذرد، همین برای ما کافی است.
نگرانی نبودن حضرت آقا ارسال شده در تاریخ 1395/06/08 09:39
باعرض سلام و خسته نباشید
چندوقتی است نگرانی ی بنده را اذیت میکند.فکراینکه اگر روزی حضرت آقا خدای نکرده درمیان ما نیاشد چه اتفاقی می افتد...بسیاراین فکربنده را آزار میدهد.میدانم عمردست خداست و کسی تعیین کننده آن نیست اما چه کنم که عشق آقا این نگرانی را درمن ایجاد کرده.
من دانشجو هستم و تازه وارد دانشگاه شده ام باکلی اشتیاق برای درس خواندن اما این فکر سستم میکند و انگیزه را از من میگیرد.
درسایتی خواندم که یکی ازعلمای بزرگ که متاسفانه اسمشان را فراموش کرده ام گفته بودند که امام زمان(عج)در زمان رهبری آقا ظهورمیکنند
از استادغلامی خواهش میکنم بفرمایند که آیا این گفته صحت داردو راهکاری ارائه بدن برای غلبه براین نگرانی
یاعلی
سلام علیکم
استاد در پاسخ به سؤال شما فرمودند:
ما نمی توانیم دقیقا بگوییم ظهور حضرت کی واقع خواهد شد.
عظمت امام در حدی بود که زمانی که ایشان حضور داشتند، فکر به این موضوع که روزی امام نباشند همه حتی امثال آقا را هم نگران می کرد. به طوری که وقتی بحث رهبری پیش می آید و امام به آقا می فرمایند خود شما، آقا استنکاف می کنند. ان شاءالله که سایه ایشان مستدام باشد اما این جور نیست که خلئی وجود داشته باشد. خداوند حافظ انقلاب است و اشخاص موضوعیتی ندارند.
با آرزوی عاقبت بخیری
سازکار انحلال جمهوری اسلامی در قانون ارسال شده در تاریخ 1395/06/08 09:37
سلام، آیا در قانون سازکاری دیده شده که اگه روزی مردم ایران جمهوری اسلامی رو نخواستن بدون انقلاب عوضش کنند؟
سلام علیکم،
استاد در پاسخ به سؤال شما فرمودند:
هیچ کشوری در قانون اساسی خود، سازوکار انحلال خود را پیش بینی نمی کند. معمولا بازنگری پیش بینی می شود ولی نه از بین رفتن. تفاوتی که بین جمهوری اسلامی و بقیه کشورها وجود دارد این است که هیچ کشوری بیان نمی کند که چه زمانی مشروعیت نخواهد داشت، اما در کشور ما در جریان برگزاری انتخابات ها رهبری بارها می فرمایند که شرکت در انتخابات رأی به اصل نظام است. این در حالیست که در مقام عمل شاهدیم تا به حال مشارکت در انتخابات زیر 50% نبوده است. میانگین مشارکت مردم در انتخابات کشور ما حدود 65% بوده اما سایر کشورها با 30-40 درصد مشارکت در انتخابات برای خود مشروعیت قائلند. کشور ما حداقل در مقام نظر قائل به سازوکار مشروعیت است در حالیکه در هیچ کشوری این گونه نیست.
با آرزوی عاقبت بخیری
کراهت شعرخوانی در شب ارسال شده در تاریخ 1395/06/08 09:34
با سلام و خسته نباشید
یه سوال داشتم که میخواستم اگه ممکنه از استاد بپرسین
در بخش توبه، شهید مطهری میگن که فلان عالم، شب شعر خوند و بعدش عین بید می لرزید و نماز شب هم خواب موند،و گفت بخاطر این شهر خوانی دیشب بود که عمل مکروهی است،
اما ما می بینیم که در ماه رمضان و مواقع دیگه مراسم شعر خوانی در محضر حضرت آقا، امام خامنه ای، برگزار میشه. در این باره استاد چه نظری دارن؟
ممنون میشم بدونم.
سلام علیکم
استاد در پاسخ به سؤال شما فرمودند:
کراهت مربوط به شعری است که تخیل آور و مایه دوری از واقعیت است نه به معنای مطلق کلام منظوم
با آرزوی عاقبت یخیری

© تمام حقوق براي بيان مرصوص محفوظ است. ذکر مطلب در رسانه هاي چاپي و الکترونيکي فقط با کسب اجازه قبلي مجاز است.

طراحی، برنامه نویسی و پیاده سازی توسط دیتالایف انجین